turizmdebusabah, turizm haberleri  
boyutstore.com
27.05.2018 Toplam Okuyucu: 121848294 | Bugünkü Okuyucu: 7807 | On-Line: 32 Dolar satış $: 4,0405 Euro satış €: 4,9760 Sterlin satış £: 5,6908
İSTANBUL: | LONDRA: | NEW YORK: | ROMA: | MOSKOVA: | L.ANGELES: | SYDNEY:
...
Yazıcıya Gönder Haberi Gönder Yorum Yaz yazı boyutu:

SKAL Konya'dan "Turizmle Yeni Yaşam" Projesi

11.01.2017 / 16:50:01
SKAL Konya'dan

Üniversite eğitimi alamamış ve bu sebeple kalifiye personel olarak iş bulma konusunda sıkıntı yaşayan gençlere eğitim verilecek.


Konya SKAL Derneği ve Selçuk Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkıları ile hayata geçirilen "Turizmle Yeni Yaşam" Projesi kapsamında 25 genç eğitim alacak. Gençler, 3 ay teorik ve 3 ay pratik olmak üzere, toplamda 6 ay turizm eğitimine tabi tutulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Konya Skal Derneği Başkanı Kazım Öztoklu, şunları anlattı: "Turizmle Yeni Yaşam Projesi kapsamında, ekonomik, ailevi ve ya başka sorunlar sebebiyle, üniversite eğitimi alamamış ve bu sebeple kalifiye personel olarak iş bulma konusunda sıkıntı yaşayan 25 genç, 3 ay teorik ve 3 ay pratik olmak üzere, toplamda 6 ay turizm eğitimine tabi tutulacak ve eğitim sonunda da Konya Skal Derneği üyesi otellerce istihdam edilecek. Eğitim süresince haftada 4 gün dersler ön görülmekte ve stajyerler derse geldiği günler için günlük olarak 10 Euro harçlık alacaklar. Stajyerler, Ön Büro, Mutfak ve Servis alanlarında eğitilecek, dersler Selçuk Üniversitesi bünyesinde, Konya Skal Derneği üyesi otel yöneticileri ve Selçuk Üniversitesi akademisyenlerince yürütülecektir. Turizm derslerine ek olarak, stajyerlere mesleki rehberlik konularında da seminerler verilecek, eğitim süreci sonunda da sertifikalandırılacaklardır. Skal Konya Derneği üyesi profesyonel turizmciler olarak Konya'mıza turizmin daha sevdirilmesi ve sektörün hızla ilerlemesi konusunda üzerimize düşeni eksiksiz olarak yapmaya devam edeceğiz."

Projenin lansman toplantısının yakın zamanda protokolün katılımı ile yapılacağını da ifade eden Öztoklu, "Bir diğer Skal Konya Derneği projesi olan İstanbul Atatürk Havaalanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı ve Ankara Esenboğa Havaalanında Konya'yı tanıtıcı reklam panoları eylül ayının sonuna kadar misafirleri Kadim Başkent Konya'ya davet etmeye devam ediyor" diye konuştu.

DERDİMİZ VE SEVDAMIZ KONYA

Skal Konya Derneğinin ana felsefesi ve asıl amacının profesyonel turizmcilerin birlik ve beraberliğini sağlamak olduğunu söyleyen Öztoklu, "Derdimiz ve sevdamız Konya turizmini daha da ileriye taşımak ve pastadan daha fazla pay almak, şehrin profesyonel turizmcilerini aynı çatı altında ve aynı masa etrafında buluşturmaya, turizm sektörüne yeni arkadaşlar kazandırmaya, istihdam etmeye ve şehir turizmine katkı için proje üretmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
YASAL UYARI: TurizmdeBuSabah.com haber portalında yayınlanan köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun tüm hakları Boyut Yayın Grubu'na aittir. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden köşe yazısı/haber/fotoğraf/video'nun bir kısmı veya tamamı kullanılamaz. Tüm yasal hakları saklıdır.

Okuyucu Yorumları

Murat Yumak12.01.2017 / 12:39:00
Emeğinize sağlık iyiki varsınız...

Yorum Yaz

(Yayınlanan okuyucu yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan TurizmdeBuSabah.com ve Boyut Yayın Grubu sorumlu tutulamaz.)
Adınız Soyadınız:  
e-Posta adresiniz:    
Yorumunuz:  
Yorum için en fazla 1000/1000 karakter girişi yapılabilir!
Güvenlik kodu:
   
 
inhores

Manşet Haberleri

Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.
Evetse, bu ortamda bize müsaade, turizm haberciliğimize ara veriyoruz.

Çok Okunan Haberler


Yazarlar

© 1996- BOYUT YAYIN GRUBU
Koza Plaza A26 Tekstilkent 34235 Esenler - İstanbul  Telefon: +90 212 413 33 33 (pbx) | Faks: +90 212 413 33 34
e-mail: tbsinfo@boyut.com.tr | Reklamlarınız İçin: tbsreklam@boyut.com.tr